Infolinia +48 22 3008098

Nadzór wideo przy budowie torów – ochrona przed kradzieżą i wandalizmem

Rosnące natężenie ruchu, zwiększająca się mobilność i rozbudowa struktur logistycznych wymagają ciągłej rozbudowy systemów kolejowych. Transport kolejowy staje się również coraz bardziej popularny w odniesieniu do środowiska. Do tego dochodzą środki utrzymania istniejących linii i sieci torów. Prace związane z budową torów wymagają wysokiej jakości maszyn i najnowocześniejszych technologii – niezależnie od tego, czy jest to linia ICE, czy linia kolei podmiejskiej. Jednak perspektywa maszyn i akcesoriów, takich jak paliwo i akumulatory, a także cenna miedź z kabli, również przyciąga złodziei. Zorganizowane gangi kradną maszyny budowlane i poszczególne komponenty, aby sprzedać je z zyskiem. To jednak nie tylko opóźnia prace budowlane, ale także powoduje ogromne straty finansowe dla odpowiednich klientów i firm budowlanych.

Mobilne systemy nadzoru wizyjnego LivEye są opłacalnym rozwiązaniem chroniącym przed kradzieżą i wandalizmem podczas budowy torów. Wypożyczane systemy mogą być używane tymczasowo, a także zapewniają bezpieczeństwo tam, gdzie nie jest dostępna żadna infrastruktura. Oprócz działania prewencyjnego, technologia wideo może również wnieść decydujący wkład w rozwiązywanie przestępstw.

Damian Bartkowiak

Key Account Manager Poland

Dlaczego monitoring wideo jest ważny przy budowie torów?

Nadzór wideo w budownictwie kolejowym okazał się niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa, wydajności i ochrony zasobów w tym wymagającym obszarze infrastruktury. W Niemczech sieć kolejowa rozciąga się na tysiące kilometrów – około 38 400 km w 2022 roku. Niestety, kradzieże i akty wandalizmu nie są rzadkością na placach budowy torów i mogą powodować nie tylko straty finansowe, ale także opóźnienia w procesie budowy. Projekty budowy torów często trwają przez długi czas i wymagają zapewnienia bezpieczeństwa materiałów, zasobów, pracowników i osób postronnych. Nasze mobilne systemy nadzoru wideo do budowy torów są elastyczne i łatwe w instalacji. Pozwala to zapewnić ochronę całej infrastruktury.

Zoptymalizuj bezpieczeństwo swojego projektu budowy torów dzięki monitoringowi wideo LivEye. Zainwestuj w bezpieczeństwo i ochronę swojego projektu budowy torów dzięki naszym dostosowanym do potrzeb mobilnym rozwiązaniom nadzoru wideo. Nasze systemy nie tylko zapewniają ochronę przed kradzieżą i wandalizmem, ale także gwarantują bezpieczną i wydajną realizację projektu. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy zoptymalizować Twój plac budowy dzięki monitoringowi wideo do budowy torów. Zaufaj nam jako doświadczonemu partnerowi w zakresie mobilnego nadzoru wideo.

Überwachung Gleisbau

Nadzór wideo przy budowie torów z opcją Smart by Day

Nasze wieże wideo, które są zwykle nieaktywne poza regularnymi godzinami monitorowania, oferują również opcję “Smart by Day”. Funkcja ta pozwala naszym mobilnym systemom nadzoru wideo działać jako wirtualne oko placu budowy w ciągu dnia. Umożliwia to dokładną dokumentację projektu i pozwala osobom odpowiedzialnym za monitorowanie i zarządzanie budową z dowolnego miejsca.

Zalecenia dotyczące produktów do budowy torów monitoringu wideo

LivEye ONE+ PL

Cena na zapytanie

Sprawdzona technologia mobilnego monitoringu, zapewniająca ochronę budowy, nieruchomości, imprez i in. LivEye® ONE+ to nasze sprawdzone systemy monitoringu. Wysokość masztu, sięgająca nawet 6 metrów, oraz niewielka powierzchnia stanowiska (1 x 1 m) umożliwiają zastosowanie najnowocześniejszej technologii monitoringu na dużej wysokości, przy minimalnym wykorzystaniu miejsca. Stałe napięcie 230 V konieczne jest do zapewnienia inteligentnego monitorowania za…

do produktu
do produktu

LivEye PRO 2.0 – PL

Cena na zapytanie

Mobilna wieża monitorująca z własnym zasilaniem do ochrony parków wiatrowych, pól uprawnych, żwirowni lub odległych placów budowy. LivEye PRO 2.0 Samowystarczalny to nasz system monitorujący z autonomicznym zasilaniem, który można stosować wszędzie tam, gdzie nie ma infrastruktury. Chcesz zapewnić bezpieczeństwo prac w odległym kamieniołomie, monitorować park solarny lub zabezpieczyć przed złodziejami plac budowy drogi gdzieś…

do produktu
do produktu

Jak LivEye zapewnia skuteczną ochronę podczas budowy torów?

Po przeprowadzeniu dogłębnej analizy opracowujemy skuteczną koncepcję bezpieczeństwa specjalnie pod kątem wymagań związanych z budową torów, wykorzystując najnowocześniejszą technologię wideo. Nasze inteligentne oprogramowanie analityczne niezawodnie i dokładnie wykrywa ruchy i z łatwością rozróżnia ludzi, zwierzęta, pojazdy i powtarzające się ruchy. Umożliwia to wyjątkowo niski poziom błędów i wydajne monitorowanie budowy torów.

W przypadku podejrzenia, nasze stale obsadzone Centrum Monitoringu Wideo i Alarmów jest natychmiast alarmowane. Dyżurny operator natychmiast reaguje i inicjuje odpowiednie działania. Zwracając się bezpośrednio do podejrzanych za pośrednictwem naszego zintegrowanego systemu głośników, często można zapobiec szkodom, zanim do nich dojdzie. W razie potrzeby możemy również powiadomić policję lub służby bezpieczeństwa. Nasze kompleksowe rozwiązanie do monitorowania budowy wykorzystuje najnowszą technologię, aby optymalnie chronić place budowy i zapewnić płynny przebieg projektu.

LivEye One+ jest mobilny i elastyczny. W przypadku przerwy w dostawie prądu jest zasilany energią z baterii lub akumulatora. Zapewnia to ciągłość nagrywania wideo. Korzystanie z monitoringu wideo bez odpowiedniego źródła zasilania również nie stanowi problemu. Dzięki odpowiedniemu systemowi zasilania system LivEye Pro 2.0 działa całkowicie autonomicznie nawet przez trzy miesiące.

Mobilne systemy kamer LivEye oferują szereg kluczowych funkcji dla nadzoru budowlanego:

  1. Mobilne systemy kamer LivEye oferują szereg kluczowych funkcji dla nadzoru budowlanego:
  2. Odstraszanie potencjalnych złodziei i wandali. Zmniejszenie kosztów operacyjnych: Minimalizując kradzieże i akty wandalizmu, można zmniejszyć koszty operacyjne, ponieważ wymagana jest mniejsza liczba części zamiennych i napraw.
  3. Zapobieganie wypadkom spowodowanym nieautoryzowanym dostępem
  4. Alarmowanie policji lub lokalnych służb bezpieczeństwa
  5. Zgodność z prawem: Monitorowanie może pomóc w zapewnieniu zgodności z wymogami prawnymi i przepisami bezpieczeństwa.
  6. Opcjonalnie: funkcja Smart by Day z dokumentacją budowy

Monitoring wizyjny LivEye śledzi budowę jako skuteczna ochrona przed kradzieżą i wandalizmem.